עמותת חממה קולטת עלייה

אולפני המשך – ללמוד עברית באווירה אחרת

 

עמותת חממה הינה עמותה מוכרת ללא כוונות רווח ששמה לעצמה למטרה לסייע באמצעות התגייסות לטובת פרויקטים חינוכיים מעצימים. עמותת חממה מסייעת גם בקליטת עולים חדשים בישראל, באמצעות פרויקטים ייחודים שמטרתם להקל בתהליך הקליטה ולהאיץ את ההשתלבות האישית והעסקית של העולים בחברה הישראלית.
במסגרת פרויקט "אולפני המשך" של משרד הקלטה, נבחרה עמותת חממה, לאור ניסיונה העשיר ושיתוף הפעולה רב השנים עם המשרד, להפעיל את אולפני ההמשך בפריסה ארצית. כל תוכניות העמותה מוכרות ע"י משרד הקליטה והמשתתפים בהם מקבלים החזר מלא על עלות ההשתתפות (מותנה בזכאות).
התוכניות מועברות ע"י צוות פדגוגי בעל ניסיון. הצוות מקבל הכשרה, הדרכה וליווי ע"י עמותת חממה. כל תוכניות העמותה מותאמות לרמות ידע שונות, החל מאולפן א' וכלה ב"עברית שימושית".
עמותת חממה שמה דגש רב על השתלבות העולים באוכלוסייה הישראלית ובחיי היומיום בארץ. על כן, כלל התוכניות מכילות לימודי עברית שימושית כגון התנהלות בבנק, בירוקרטיה ישראלית, התמצאות בעיתונות הכתובה, התנהלות בסופרמרקט, קופת חולים, קניונים, מוסדות חינוך, מקומות עבודה (כתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה). ישנה אפשרות גם לקיום ירידי עבודה ייעודיים.
בשונה מהלימוד באולפנים המסורתיים, תוכניות עמותת חממה מבוססות על למידה חוויתית. שיטות הלימוד מגוונות וכוללות סימולציות, סדנאות, ניהול שיחה. יינתן דגש רב על תמיכה שוטפת בעולים ועל כן בכל מפגש יוקצה פרק זמן לתמיכה קבוצתית, בו העולים משתפים את הקבוצה ואת צוות ההדרכה בקשיים יומיומיים ובשאלות ומקבלים מענה והכוונה.
 
לעמותת חממה תוכניות ייחודיות המשלבות למידת השפה העברית בחוויה משפחתית מעצימה ובאווירה מיוחדת -
"בוקר עברי" –בתוכנית זו, אמהות אשר אינן עובדות יוכלו לשפר את העברית שלהן בשעות הבוקר ובמקביל ליהנות מהעשרת ילדיהן בשירים וסיפורים בעברית, תוך השגחה צמודה על ילדיהן. התוכנית פתוחה כמובן לכל מי שפנוי בשעות הבוקר.
"צהריים משפחתי" – התוכנית מיועדת למשפחות, כאשר במקביל לאולפן להורים, מתקיים מרכז למידה לילדיהם בו ייהנו הילדים מעזרה בהכנת שיעורי בית, מקריאת סיפורים בעברית ומשחקיה
"עברית בערבית היום" – התוכנית מיועדת בעיקר למי שמעוניין לשלב את לימודי העברית עם עבודה. בתוכנית זו יינתן דגש מיוחד על עברית שימושית מתוך הבנה שאוכלוסיית המשתתפים כבר עושה את צעדיה הראשונים בהשתלבות בחברה הישראלית. הקורס נותן מענה לכלל הרמות, לרבות אולפן א'. הקורס יתקיים בשעות הערב, פעם עד פעמיים בשבוע בהתאמה לצרכים.
"אולפן שישי" – תוכנית המתקיימת בימי שישי בלבד, מתאימה לאוכלוסייה עובדת וכן לאוכלוסייה שאין ביכולתה ללמוד באמצע השבוע. משך כל מפגש הוא 6 שעות על מנת לאפשר כמות מפגשים מצומצמת.
אולפן המשך – המשך ישיר לאולפן א' של משרד החינוך. לימודים יומיים, בו העולים ממשיכים לקבל דמי מחיה למען המשך לימודיו, בדומה לאולפן א'.
"עברית בשלייקס" – עברית שימושית לגיל השלישי.
"סטודנט ישראלי" – תוכנית מותאמת לסטודנטים
"מרתון עברי" – תוכנית הדגל של עמותת חממה. תוכנית ייחודית וראשונה מסוגה שפותחה ע"י עמותת חממה שמטרתה למידה מרוכזת באווירה של חופשה משפחתית ובפרק זמן מצומצם


 
הערה: ניתן לבצע התאמה של כל התוכניות לצורכי הקהילה, בתלות בהבטחת מספר נרשמים
 
כל התוכניות של עמותת חממה מוכרות ע"י משרד הקליטה. בעלי זכאות מתאימה ממשרד הקליטה יוכלו לקבל החזר מלא על עלות הלימודים באמצעות וואצ'רים של המשרד.
 
 

כמה זה עולה ? (רמז: לעולה, זה לא עולה)
 
אולפן המשך – 7,500 ₪ בהחזר מלא ממשרד הקליטה
כלל התוכניות של עמותת חממה מבוצעות בקבוצות קטנות של 4 משתתפים במרחב למידה, מקיפות וכוללות 150 שעות לימוד. החזר מלא יינתן לבעלי זכאות (עולים מה- 01/03/2015) באמצעות וואצ'רים של משרד הקליטה. ניתן לבדוק זכאות מול נציג הקליטה ביישובכם. הוואצ'רים יינתנו ע"י משרד הקליטה בלבד.
טלפון לבירורים במשרד הקליטה – 1599500912 (אלה)
 
הערה: בתוכנית "מרתון עברי" תתווסף לעלות התוכנית גם עלויות לינה. עלויות הלינה הינן עלויות אטרקטיביות ביותר, בסבסוד העמותה.
 
 
איך נרשמים?

הרשמה מתבצעת מול רכזים אזוריים של עמותת חממה וכן באמצעות האתר בכתובת

-  http://www.amotat-hamama.co.il/.