מרכזי למידה והעצמה

 

 

 

מרכזי למידה והעצמה פועלים בתוך בתי הספר עם סיום שעות הלימודים ופעילים עד שעות הערב, בחגים ובחופשים. 

סוג פעילות זה נעשה בשיתוף פעולה מלא עם הצוות הפדגוגי של בית הספר ובתיאום מלא. בתוך המרכזים נבנית לכל ילד תוכנית עבודה אישית על פי צרכיו בתיאום ההורים וצוות בית הספר. בכל המרכזים מיושם המודל הייחודי של עמותת חממה המשלב את שלושת המעגלים הפדגוגי, חברתי ורגשי.

המרכזים נותנים מענה מגן חובה עד י"ב כולל הכנה לבגרויות. הלמידה נעשית בקבוצות קטנות והומוגניות או באופן פרטני על פי הצורך. בשלל המקצועות ותחומי הדעת. כולל הוראה מתקנת, אסטרטגיות למידה ןמוכנות לכיתה א' ולחטיבה. במהלך החופשים מתקיימים במרכזי הלמידה סדנאות, קייטנות ומחנות הנותנים דגש ללמידה חווייתית והעצמת הילד (חיזוק הביטחון העצמי, יכולות חברתיות ומנהיגות).

 

מרכזי הלמידה והעצמה נותנים מענה לכל הרמות ​החל מילדים עם פערים והתמודדויות עם לקויות למידה ועד מצטיינים וילדים תחת הגדרת מחוננים.

כפי שהוצג במודל היייחודי העמותה שמה דגש שווה לחלק הרגשי והחברתי כמו גם של הפדגוגי, על כן במרכזי הלמידה מתקיימים מפגשים קבוצתיים ופרטניים התומחים בכוחותיו של הילד רגשית וחברתית. על ידי מגוון תראפיות (אומנות, דרמה, חיות גינון ועוד), שיטות טיפול במגע שונות (אלבאום, שיאצו, רפלקסולוגיה ועוד) קואצ'ינג פעילויות NLP ופעילויות outdoor. 


מרכזי הלמידה נותנים דגש לצרכים ייחודים שמעלה בית הספר ובמידת הצורך בונים תוכניות מיוחדות שתואמות לאוכלוסיות מיוחדות ולצרכי בית הספר.

 

לסרטון על מרכזי הלמידה